Záleží nám na mieste, kde budete bývať. Vytvárame štvrť, v ktorej nájdete tisíce m² zelene, parkov a kompletnú občiansku vybavenosť.

Byty v novej štvrti majú praktické dispozície a vysoký štandard. Pripravili sme pre vás funkčné a praktické bývanie 15 minút od centra Bratislavy. Rezidenčný projekt Bory Bývanie je navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom poskytol všetko pre komfortný a pohodlný život. Priamo v novej štvrti majú k dispozícii verejný priestor s množstvom zelených plôch, park, jazierko, multiihriská či cyklochodník. Kompletná občianska vybavenosť ako škôlka, kino, obchody i MHD je v pešej dostupnosti.

Vizualizácie sú len ilustračné.

Prvú etapu projektu tvorí deväť bytových domov s prioritou pešieho pohybu a oddychových voľno-časových aktivít v atraktívnom prostredí mestského parku. Prvá fáza bola dokončená v roku 2018. Okrem dopravnej dostupnosti a cenovo atraktívneho bývania obyvateľov poteší aj blízkosť prírody, rekreačných oblastí a už existujúceho nákupného centra BORY MALL.

Areál

Areál

Vizualizácie sú len ilustračné.

17.400 m2 zelene

17.400 m2 zelene

466 parkovacích miest pre obyvateľov

466 parkovacích miest pre obyvateľov

196 pešo dostupných obchodov

196 pešo dostupných obchodov

5 MIN. minút pešo: pošta, banka, potraviny, najlepšie kino na Slovensku

5 minút pešo: pošta, banka, potraviny, najlepšie kino na Slovensku

Harmonogram výstavby

1. kvartál2017

Zahájenie výstavby

4. kvartál2017

Dokončenie hrubej stavby

4. kvartál2018

Plánovaná kolaudácia

1. kvartál2019

Úhrada 85% kúpnej ceny a podpis kúpnych zmlúv

2. kvartál2019

Odovzdávanie bytov

kľúč

Štandard

Železobetónová základová doska. Nosný systém podzemného podlažia vytvorený železobetónovými stenovými a stĺpovými prvkami. Nosný systém prízemia vytvorený železobetónovými stenovými a stĺpovými prvkami s výplňovým nenosným tehlovým murivom. Nosný systém poschodí vytvorený stenovými murovanými prvkami s výplňovým nenosným tehlovým murivom.

Medzibytové steny:

Železobetónové s hrúbkou 250 mm a 300 mm alebo murované akustické s hrúbkou 250 mm a 300 mm spĺňajúce požiadavky na zvukovú izoláciu deliacich konštrukcií podľa normy STN 73 0532.

Deliace interiérové priečky:

Murované z tehál s hrúbkou 115 mm alebo 140 mm.

Predsieň, chodba, obývacia izba, izby, kuchyňa – vápenno-cementová omietka s bielou maľbou. Vo WC a kúpeľniach obklad do výšky 2,1 m, nad obkladom vápenno-cementová omietka s bielou maľbou. V niektorých kúpeľniach, WC alebo na chodbách sadrokartónový podhľad lokálne alebo celoplošne.

Štandardné byty

Plastové okná s izolačným trojsklom, vnútorná farba rámu – biela, vonkajšia farba rámu – tmavá antracitová, vonkajšie parapety vo farbe okenného rámu, vnútorný parapet bielej farby. 

Strešné – penthouse byty

Hliníkové okná s izolačným trojsklom, vnútorná aj vonkajšia farba rámu tmavá antracitová.

Do systému prípravy TÚV je zaradený aj solárny ohrev vody, pričom slnečné kolektory sú umiestnené na streche objektu a slúžia ako sekundárny zdroj tepla na TÚV. Každá budova má samostatnú kotolňu. Vykurovanie izieb je zabezpečené doskovými vykurovacími telesami s termoregulačnými hlavicami, v kúpeľni rebríkovým radiátorom, pripojenie k vykurovacím telesám je vedené v podlahe bytu.

Predpríprava vzduchotechnického napojenia kuchynského digestora, nútené vetranie kúpeľne a WC ventilátorom ovládaným samostatným vypínačom s dobehom. Na účely hygienického vetrania izieb pri dodržaní hygienických a akustických noriem sú v okenných konštrukciách, prípadne obvodových stenách, inštalované akustické prívodné mriežky.

Byty majú prípravu na následné osadenie chladiacich splitových jednotiek. Príprava spočíva v privedenom napájacom NN rozvode pre exteriérovú chladiacu jednotku umiestniteľnú na loggii bytu s možnosťou odvedenia kondenzátu do exteriérovej stupačky umiestnenej na loggii bytu.

Meranie spotreby energie zabezpečí bytový elektromer, zásuvkové a svetelné okruhy vrátane zásuviek a spínačov, bez dodávky svietidiel, predpríprava stropného osvetlenia a predpríprava na kuchynské elektrospotrebiče (varnú dosku, teplovzdušnú rúru, chladničku, digestor, umývačku riadu), svietidlo na loggii/terase/balkóne, exteriérová zásuvka.

Zabudovaná slaboprúdová dátová prípojka, domáci audio vrátnik na kontrolu vstupu do objektu, pripojenie bytu k vybraným operátorom je cez predprípravu v slaboprúdovom rozvádzači bytu nad vstupnými dverami do bytu. Súčasťou štandardu sú aj dátové a ŠK zásuvky.

Vstupné dvere do bytu:

Bezpečnostné dvere triedy 2 s protipožiarnou odolnosťou, bezpečnostné kovanie triedy 2, farba dverí a zárubne z vnútornej aj vonkajšej strany bytu biela. 

Interiérové dvere:

Obložková zárubňa + dverné krídlo z DTD. Povrchová úprava Lamistone (CPL).

V predsieni, chodbe, obývacej izbe, izbách, kuchyni laminátová podlaha 8 mm. Vo WC, kúpeľni a na loggii keramická dlažba alebo dlažba z gresu. Loggia/balkón – podlahy: keramická dlažba alebo dlažba z gresu podľa štandardu. Terasy: penthousy na posledných podlažiach v domoch A1, A3, A5 – roštová podlaha z drevokompozitu.

Nie je súčasťou štandardu, je však možnosť objednať si kuchynskú linku za zvýhodnených podmienok u nášho partnera, spoločnosti ORESI.

Systémové montované oceľové priečkové a dverové dielce s uzamykateľnými krídlovými dverami, individuálne osvetlenie, murované steny priestoru omietnuté vápenno-cementovou omietkou, železobetónové steny ošetrené náterom, strojovo hladená betónová priemyselná podlaha.

Vstup cez sekčnú garážovú bránu na diaľkové ovládanie. Hladená betónová priemyselná podlaha, osvetlenie na pohybový senzor, príprava na neskoršie dobudovanie dobíjacej stanice elektromobilov. Murované steny priestoru omietnuté vápenno-cementovou omietkou, železobetónové steny ošetrené náterom, zateplené steny s fasádnou omietkou.

Vstupy: vstupné zádverie s čistiacou rohožou, hliníkové vchodové dvere so sklenenými výplňami, poštové schránky, audio vrátnik, CCTV vstupov do budovy/vjazdu do garáže a miestnosti na kočíky, osvetlenie, podlahy z gresu. Vnútorné povrchy stien: vápenno-cementová omietka, maľba odolná proti oteru.

Osobné výťahy pre 9 osôb (2x pre bytové domy A) alebo 13 osôb (1x pre bytové domy B), vhodné aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Prefabrikované schodiskové ramená uložené na železobetónových podestách cez hluk tlmiace prvky.

Tehlové výplňové murivo a železobetónové nosné steny kontaktne zateplené tepelnou izoláciou v nadzemných podlažiach z minerálnej vlny minimálne 200 mm, fasádna omietka.

Plochá strecha s izolačnými vrstvami a fóliovou hydroizoláciou zaťažená premývaným štrkovým zásypom.

Budúci predávajúci si vyhradzuje právo zmeny jednotlivých položiek a ich náhradu položkami porovnateľnej kvality.

Architekti

Bory Bývanie je pilotný projekt novej mestskej obytnej štvrte, ktorého cieľom je vytvoriť kvalitné a príjemné prostredie pre život. Základom je zdravé a ekonomické bývanie s jednoduchým a praktickým riešením bytov za použitia prírodných materiálov. Z príjemne zvlneného terénu zelene vyrastie 9 bytových domov s prioritou pešieho pohybu a oddychových voľnočasových aktivít v atraktívnom prostredí mestského parku.

Martin Paško
Zuzana Zacharová
Podpis Paško

Martin Paško
architekt projektu

Podpis Zacharová

Zuzana Zacharová
architekt projektu

Rozsiahle územie druhej etapy projektu umožní obyvateľom aktívny pohyb. Rozloha parkov je dostatočne veľká na prechádzky aj trávenie voľného času. Verejné priestory poskytnú svojim obyvateľom viac ako bývanie, vďaka ich dômyselnému riešeniu môžu tráviť čas napríklad v kaviarni pred domom, na ihriskách s tými najmenšími či stať sa súčasťou komunity.

Areál

Areál

Vizualizácie sú len ilustračné.

405 parkovaich miest

405 parkovacích miest

12.000 m2 zelene

12.000 m2 zelene

jazierko v areáli

Jazierko v areáli

Harmonogram výstavby

3. kvartál2018

Začiatok
výstavby

3. kvartál2020

Koniec
výstavby

4. kvartál2020

Kolaudačný
proces

1. kvartál2021

Úhrada zvyšnej časti kúpnej ceny a podpis kúpnych zmlúv

2. kvartál2021

Odovzdávanie bytov

kľúč

Štandard

Materiály sú vo výbornej kvalite a majú dlhú životnosť. Spoľahnite sa na moderné riešenia a osvedčených dodávateľov. Vyberte si z rôznych dekorov a povrchových materiálov.

Kombinovaný doskovo-pilótový základ. Železobetónová základová doska s pilótami umiestnenými pod výškovou časťou objektov.

Deliace medzibytové steny:

Železobetónové s hrúbkou 250 mm a 220 mm spĺňajúce požiadavky na zvukovú izoláciu deliacich konštrukcií podľa príslušnej normy STN.

Deliace interiérové priečky:

Murované z tehál s hrúbkou 115 mm alebo 140 mm.

Predsieň, chodba, obývacia izba, izby, kuchyňa – sadrová omietka s bielou maľbou. WC a kúpeľňa – vápenno-cementová omietka s bielou maľbou a obklad na celú výšku miestnosti.

V niektorých kúpeľniach, WC alebo na chodbách sadrokartónový podhľad lokálne alebo celoplošne.

Plastové okná s izolačným trojsklom, farba rámu z vnútornej strany biela, z vonkajšej strany vo farbe (piesková), vonkajšie parapety vo farbe okenného rámu, vnútorný parapet bielej farby.

Zdrojom tepla na prípravu TÚV pre bytové domy je kotolňa umiestnená v podzemnom podlaží každého obytného bloku. Vykurovanie izieb je zabezpečené doskovými vykurovacími telesami s termoregulačnými hlavicami, v kúpeľni rebríkovým radiátorom, pripojenie k vykurovacím telesám je vyvedené v stene bytu.

Predpríprava vzduchotechnického napojenia kuchynského digestora, nútené vetranie kúpeľne a WC ventilátorom ovládaným samostatným vypínačom s dobehom.

Na účely hygienického vetrania izieb pri dodržaní hygienických a akustických noriem sú v okenných konštrukciách, prípadne obvodových stenách, inštalované akustické prívodné mriežky. Podtlak zabezpečujú dvojotáčkové ventilátory vo WC a kúpeľni.

Byty majú prípravu na následné osadenie chladiacich splitových jednotiek. Príprava spočíva v privedenom napájacom NN rozvode pre exteriérovú chladiacu jednotku umiestniteľnú na loggii bytu s možnosťou odvedenia kondenzátu do exteriérovej stupačky umiestnenej na loggii bytu.

Meranie spotreby energie zabezpečí bytový elektromer, zásuvkové a svetelné okruhy vrátane zásuviek a spínačov, bez dodávky svietidiel, predpríprava stropného osvetlenia, predpríprava na kuchynské elektrospotrebiče (varnú dosku, teplovzdušnú rúru, chladničku, digestor, umývačku riadu) vo forme vývodov s káblovou rezervou na jednom mieste, svietidlo na loggii/terase/balkóne, exteriérová zásuvka.

Zabudovaná slaboprúdová dátová prípojka, domáci audio vrátnik na kontrolu vstupu do objektu, pripojenie bytu k vybraným operátorom je cez predprípravu v slaboprúdovom rozvádzači bytu umiestnenom v predsieni bytu.

Každý byt bude mať vlastný bytový rozvádzač a v obývačke 1x zásuvku ŠK (2xRJ45) + 1x TV zásuvku, v 3- a 4-izbových bytoch bude v jednej z izieb ešte 1x zásuvka ŠK (2xRJ45) navyše.

Vstupné dvere do bytu:

Bezpečnostné dvere triedy 2 s protipožiarnou odolnosťou, bezpečnostné kovanie, farba dverí z vnútornej aj vonkajšej strany bytu biela. Farba zárubne z vnútornej strany bytu biela, z vonkajšej strany vo farbe (piesková).

Interiérové dvere:

Obložková zárubňa + dverné krídlo z DTD. Povrchová úprava CPL.

Predsieň, chodba, obývacia izba, izby, kuchyňa – laminátová podlaha 8 mm.

WC a kúpeľňa – keramická dlažba alebo dlažba z gresu.

Montované oceľové lamelové deliace priečky, systémové dvere kobiek z oceľových lamiel a s prípravou na visiaci zámok, individuálne osvetlenie, murované steny priestoru omietnuté vápenno-cementovou omietkou, železobetónové steny ošetrené náterom, strojovo hladená betónová priemyselná podlaha.

Vstup cez sekčnú garážovú bránu na diaľkové ovládanie, resp. cez prístupový systém. Strojovo hladená betónová priemyselná podlaha, vodorovné dopravné značenie, osvetlenie na pohybový senzor, príprava na neskoršie dobudovanie dobíjacej stanice elektromobilov. Železobetónové steny ošetrené náterom, zateplené steny s omietkou.

Vstupy: vstupné zádverie s čistiacou rohožou, hliníkové vchodové dvere so sklenenými výplňami, poštové schránky, audio vrátnik, CCTV vstupov do budovy, vjazdu do garáže a miestnosti na kočíky, osvetlenie, podlahy z gresu.

Vnútorné povrchy stien: vápenno-cementová alebo sadrová omietka, maľba odolná proti oteru.

Osobné výťahy pre 9 osôb, vhodné aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Prefabrikované schodiskové ramená uložené na železobetónových podestách cez hluk tlmiace prvky.

Železobetónové nosné steny kontaktne zateplené tepelnou izoláciou v nadzemných podlažiach z minerálnej vlny minimálne 200 mm, fasádna omietka.

Plochá strecha s izolačnými vrstvami a fóliovou hydroizoláciou zaťažená štrkovým zásypom. Vegetačná zelená strecha nad podzemným podlažím s fóliovou hydroizoláciou.

Architekti

Vallo Sadovsky Architects

Architekti 1

Vizualizácie sú len ilustračné.

„Druhá etapa Bory Bývanie je pokračovaním úspešného projektu rezidenčného bývania v tejto lokalite. Cieľom návrhu je priniesť kvalitný verejný priestor s množstvom zelene, doplnený jazierkom, multifunkčným športoviskom a taktiež niekoľkými retailovými priestormi. Ambíciou je vytvoriť novú rezidenčnú štvrť, ktorá bude svojím obsahom vytvárať príjemné prostredie na aktívne trávenie voľného času pre jej obyvateľov.“ 

Oliver Sadovský

Laboratórium architektúry krajiny

Architekti 1

Vizualizácie sú len ilustračné.

„Pri riešení návrhu projektu Bory Bývanie 2 sme vychádzali z potreby vytvoriť program a identitu pre súbor v novovznikajúcej mestskej časti. Do rámca tvoreného požiadavkou na dopravný komfort a dostatok parkovacích miest vkladáme vrstvu mestskej krajiny poskytujúcu kvalitné zázemie pre pokojné bývanie. Priestor okolo bytových domov napĺňame výsadbou zelene a zázemím pre aktivity budúcich obyvateľov, tak aby sme maximálne uplatnili sociálne, ekonomické a ekologické princípy tvorby životného priestoru. Výsledkom je menší, verejne prístupný rezidenčný park s možnosťami trávenia času v komfortnej dostupnosti a v nadväznosti na poloverejné dvory bytových domov.“

Michal Marcinov

Matúš Antolík, Andrej Morávek, Katarína Stanislavová, Zuzana Jurečková

Vďaka svojej tesnej blízkosti k Bory Mall je tretia etapa charakteristická výbornou občianskou vybavenosťou. Tá prináša pešiu vzdialenosť k obchodom, do kina, fitnes centra či k 25m plaveckému bazénu.

Rovnako ako v 1. a 2. etape aj túto vystihujú veľkorysé zelené plochy o rozlohe až 8 500 m2. Obyvateľov potešia kilometre cyklotrás, multifunkčné ihriská a blízkosť najmodernejšej nemocnice v strednej Európe. Rodiny navyše ocenia škôlku v pešej blízkosti.

Vďaka blízkosti k diaľnici prináša lokalita Bory výbornú dostupnosť.

Areál

Areál

Vizualizácie sú len ilustračné.

8500 m2 zeleného parku

8 500 m2 zelene

320 vonkajších a 168 vnútorných parkovacích miest

488 parkovacích miest

3 detské ihriská

3 detské ihriská

Harmonogram výstavby

3. kvartál 2020

Začiatok výstavby

2. kvartál2022

Žiadosť o kolaudáciu

3. - 4. kvartál2022

Kolaudačný proces

1. kvartál2023

Úhrada zvyšnej časti kúpnej ceny, podpis kúpnych zmlúv

1. - 2. kvartál2023

Odovzdávanie bytov

kľúč

Štandard

Bytové domy A1 a A2 sú založené na kombinácii plošného a hlbinného zakladania. Pri bytových domoch B123,C1,D12 je plošný železobetónový základ.

Zvislé konštrukcie v 1.PP tvorí kombinácia železobetónových stĺpov a stien. V nadzemných podlažiach sú zvislými nosnými konštrukciami len železobetónové steny hrúbky 200-250mm. Vodorovné nosné konštrukcie sú železobetónové stropné dosky hrúbky 180-220mm.

Schodiskové ramená budú prefabrikované konštrukcie, uložené na monolitických železobetónových podestách cez hluk a vibrácie tlmiace prvky.

V nadzemných podlažiach budú nenosné priečky tvorené keramickými tvárnicami. hrúbky 115 a 140mm. V podzemných podlažiach sú priečky tvorené keramickými tvárnicami a betónovými hrúbky 115 a 140mm.

Tepelná izolácia v nadzemných podlažiach hrúbky 200mm s fasádnou omietkou. Výplne otvorov plastovým okenným systémom.

Plochá strecha s izolačnými vrstvami a fóliovou hydroizoláciou priťažená štrkovým zásypom.

Hlavné vstupy do bytového domu – hliníkový systém so sklenenými výplňami. Vstupné zádverie s čistiacou rohožou. Prehadzovacie poštové schránky, zvonkové tablo, CCTV vstupov do budovy, vjazdu do garáže.

Vnútorné povrchy vo vstupnom lobby a bytových chodbách: na stenách omietka a oteru vzdorná a umývateľná farba, na podlahe dlažba.

Osobné výťahy pre 8 osôb, vhodné aj pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Vstup cez sekčnú garážovú bránu na diaľkové ovládanie alebo cez prístupový systém DEK. hladená betónová podlaha; vodorovné dopravné značenie; osvetlenie na pohybový senzor; Steny ošetrené náterom.

Montované oceľové lamelové deliace priečky, systémové dvere kobiek z oceľových lamiel a prípravou na visiaci zámok; individuálne osvetlenie; murované a železobetónové steny opatrené náterom; hladená betónová podlaha.

Detské ihrisko na upravenom hernom povrchu; lavičky; odpadkové koše; exteriérové svietidlá, oporné múry

Predsieň, chodba, obývacia izba, izby, kuchyňa, vnútorný sklad - sadrová omietka s bielou maľbou.

WC a kúpeľňa - obklad na celú výšku miestnosti v mieste osadenia sanity, zvyšok sadrová omietka s bielou maľbou. V niektorých kúpeľniach, WC alebo komoraách sadrokartónový podhľad.

Predsieň, chodba, obývacia izba, izby, kuchyňa - laminátová podlaha so soklom v mieste napojenia na stenu

WC, kúpeľňa a komora - keramická dlažba alebo dlažba z gresu s keramickým soklom v mieste napojenia na stenu s omietkou

Bezpečnostné požiarne odolné bytové dvere v bezpečnostnej triede 3; bezpečnostné kovanie;

Obložková zárubeň + dverné krídlo z DTD s polodrážkou. Povrchová úprava Lamistone (CPL).

Kúpeľňa - umývadlo bielej farby vrátane umývadlovej batérie; oceľová alebo akrylátová vaňa, alebo sprchový kút s odtokovým žľabom a walk-in stenou

WC - závesná WC misa bielej farby so sedátkom; podomietkový splachovací systém vrátane tlačítka; malé umývadlo bielej farby vrátane umývadlovej batérie.

Plastové okná s izolačným trojsklom; farba rámu z vnútornej strany biela, z vonkajšej strany vo farbe, vonkajšie parapety vo farbe okenného rámu, vnútorný parapet bielej farby.

Loggia - keramická alebo betónová dlažba alt. v prevedení terasová dlažba na terčoch.

Terasy bytov s predzáhradkou nad garážou- keramická alebo betónová dlažba.

Loggie a terasy strešných bytov – oceľové zábradlie.

Neposuvné perforované tieniace panely na lodžiách. Rozsah v zmysle projektovej dokumentácie. Príprava na vonkajšie žalúzie na oknách obytných miestností na južnej, východnej a západnej fasáde

Vykurovanie, príprava teplej úžitkovej vody: Zdrojom tepla pre prípravu TUV pre bytové domy je kotolňa umiestnená v podzemnom podlaží každého bytového domu. Vykurovanie izieb je zabezpečené doskovými vykurovacími telesami s termoregulačnými hlavicami, v kúpeľni rebríkovým radiátorom

Chladenie: Byty majú prípravu pre budúce osadenie chladiacich splitových jednotiek. Príprava spočíva v predpríprave prestupu cez fasádu v zmysle projektovej dokumentácie pre exteriérovú chladiacu jednotku umiestniteľnú na loggii bytu.

Predpríprava vzduchotechnického napojenia kuchynského digestora, nútené vetranie kúpeľne a WC ventilátorom.. Pre potreby hygienického vetrania izieb pri dodržaní hygienických a akustických noriem sú v okenných konštrukciách inštalované akustické prevetrávacie mriežky zabezpečujúce výmenu vzduchu v bytoch. Podtlak zabezpečujú ventilátory vo WC a v kúpeľni.

Predpríprava vývodu na práčku v kúpeľni, v komore alebo v priestore šatníka v predsieni (v závislosti na dispozícii bytu). Voda a kanalizácia v priestore kuchynského kútu predstavuje vývody v mieste inštalačnej šachty.

Silnoprúdové inštalácie
Bytový rozvádzač umiestnený v predsieni bytu, alebo komore (v závislosti od dispozície bytu); zásuvkové a svetelné okruhy vrátane zásuviek a spínačov; bez dodávky svietidiel; predpríprava stropného osvetlenia; predpríprava pre kuchynské elektrospotrebiče (varnú dosku, teplovzdušnú rúru, chladničku, digestor, umývačku riadu) vo forme vývodov s káblovou rezervou na jednom mieste; svietidlo na loggii/terase/balkóne; exteriérová zásuvka.

Slaboprúdové inštalácie
Zabudovaná slaboprúdová dátová prípojka; domáci audio vrátnik na kontrolu vstupu do objektu; pripojenie bytu k vybraným operátorom je cez predprípravu v slaboprúdovom rozvádzači bytu umiestnenom v predsieni bytu alebo komore (v závislosti od dispozície bytu). Každý byt bude mať vlastný bytový rozvádzač a v obývačke 1x zásuvku ŠK (2xRJ45) + 1x TV zásuvku; Pri 3 a 4-izbových bytoch bude v jednej z izieb ešte 1x zásuvka ŠK (2xRJ45) navyše.

Všetky konštrukcie a povrchy budú zrealizované v zmysle platných noriem a predpisov.
Budúci predávajúci si vyhradzuje právo zmeny jednotlivých položiek a ich náhradu položkami porovnateľnej kvality.

Architekti

Vallo Sadovsky Architects

Bory Byvanie 3

Vizualizácie sú len ilustračné.

Bory Bývanie 3 je súčasťou obľúbeného projektu Bory, ktorý sa stáva novou mestskou štvrťou Bratislavy.

Tretia etapa projektu ponúka štýlové a moderné bývanie v ôsmich bytových domoch, obkolesených množstvom zelene a kvalitným verejným priestorom s ústredným lineárnym parkom, ktorého súčasťou sú detské ihriská a fitnes plocha.

Centrálna časť je bezpečná pre obyvateľov i malé deti vďaka oddeleniu automobilovej dopravy, ktorú sme umiestnili len po obvode novej štvrte.

Mateja Vonkomerová a Silvia Rosíková, Vallo Sadovsky Architects